فیصدی پیشرفت فعالیت‌های پلان شده وزارت مخابرات طی سال مالی ۱۴۰۰ ‏

naweed_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۱۱:۱۵
MCIT Digital Picture

اهداف اصلی و تعریف شده‌ی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برای سال مالی ۱۴۰۰ شامل ایجاد چهارچوب حکومت‌داری ‏دیجیتلی، انکشاف سکتور پُست، گسترش و دسترسی به سرعت بالا خدمات مخابراتی و انترنتی و کاهش قیمت، تأمین امنیت ‏سیستم‌های معلوماتی، ایجاد زیربنای تصادیق الکترونیکی، توسعه‌ای حکومت‌داری دیجیتلی و تکنالوژی معلوماتی، ایجاد سیستم ‏زمینی برای e- Education و  e- Medicine و بخش‌های مختلف دیگر می‌باشد که در حال اجرا قرار دارد.

با این حال در بخش ایجاد چهارچوب حکومت‌داری دیجیتلی؛ ترتیب ستراتیژی دیجیتلی که (۸۰) درصد کار آن تکمیل شده است، ‏ایجاد، اپدیت، ارزیابی و نظارت از استندردهای حکومت‌داری دیجیتلی، تهیه (۳) رهنمود برای مدیریت ایمیل و استفاده از ایمیل و ‏ترتیب (۳) پالیسی همکاری‌های توسعوی، استفاده از منابع تکنالوژی معلوماتی مطابق با استندردهای آزاد جهانی‎‎(BSI.ISO.ITIL.COBIT)  که (۶۷) درصد کار آن پیش‌ رفته است تحت کار می‌باشد.

در عین حال پالیسی انکشاف سکتور پُست در مطابقت با پالیسی‌های پُست جهانی (۸۰) درصد و ترتیب پالیسی برودباند (کاهش ‏قیمت انترنت و بهبود خدمات مخابراتی و انترنتی) (۵۰) درصد تکمیل و در حال تحقق است.

همزمان با وصل (۷) شرکت بزرگ خدمات انترنتی با دستگاه نیکسا و استخدام یک کمپنی مشورتی جهت ایجاد زیربنای  تصادیق ‏الکترونیکی، ترتیب (۶) پالیسی برای تأمین امنیت سیستم‌های تکنالوژی معلوماتی، در بخش توسعه‌ای حکومت‌داری دیجیتلی و ‏تکنالوژی معلوماتی؛ طرح ایجاد سیستم مدیریت شفاخانه‌ها، نصب وسایل شبکه داخلی و ولایتی وزارت، ایجاد مرکز تحقیق و ‏نوآوری، سروی دو سیستم برای توسعه دیتاسنتر، ارتقا و تجهیز سیستم کلود در مرکز ملی معلومات افغانستان از جمله فعالیت‌های ‏پلان شده این وزارت در سال مالی ۱۴۰۰ می‌باشد که در حال اجرا می‌باشند.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۹:۳۴
Background image

از نهم اکتوبر روز جهانی پُست در افغانستان تجلیل بعمل آمد

روز جهانی پُست از سوی شرکت دولتی افغان پُست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی طی مراسمی که در آن معاون اداری مقام عالی ریاست الوزرا و تعدادی از مقامات امارت اسلامی افغانستان اشتراک. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۸ - ۱۲:۱۶
Background image

دیدار سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با سفیر جمهوری اسلامی ایران

الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه اش در کابل به منظور همکاری‌های دوجانبه ملاقات کرد .
در. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۳۱ - ۹:۳۹
Background image

معرفی رییس تحول دیجیتالی و مشاور تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

در جلسه‌ی رسمی تحت ریاست محترم احمد مسعود لطیف‌رای معین پالیسی و تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، محترم انجنیر عطامحمد یاری که در رشته الکترونیکشن تحصیل کرده است در بست (اول). . .

بازگشت به خبر